Viljandi haigla patsiendid saavad randmepaelad

11.12.2017

 Sellest nädalast alustab Viljandi haigla patsiendile ümber käe paigaldatava randmepaela süsteemi rakendamist. Randmepael, millel on esmane patsiendi tuvastamiseks vajalik info, paigaldatakse kõigile haiglaravile saabuvatele patsientidele,  v.a psühhiaatriakliinikus. 

 
“Randmepaela kasutamine aitab kaasa patsiendi kiirele tuvastamisele ning efektiivsele abi andmisele, suurendades seeläbi patsiendi turvalisust,” selgitas Viljandi haigla õendusjuhi kohusetäitja Ülle Kumm. “Eriti oluline on see patsientide puhul, kelle seisund ei võimalda enese väljendamist.”
 
Randmepael paigaldatakse plaaniliste patsientide vastuvõtus ja erakorralise meditsiini osakonnas (EMO), juhul kui patsient jääb haiglaravile. 
“Kuna tegemist on testperioodiga, oleme väga huvitatud patsientide tagasisidest,” ütles Ülle Kumm. “Kommentaaride ja küsimustega pöörduge palun osakonnas õe poole,” lisas ta. 
 
Randmepael on vajalik kogu haiglas viibimise aja. Haiglast lahkumisel randmepael patsiendi soovil eemaldatakse. Juhime tähelepanu, et kui patsient  isikuandmeid kandva randmepaelaga haiglast lahkub, vastutab ta selle eest, et isikuandmed ei satuks võõrastesse kätesse. 
 

Krista Valdvee
kommunikatsioonijuht
SA Viljandi Haigla
Tel 435 2025, 5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee
www.vmh.ee