Viljandi haigla nõukogu kinnitas uue juhatuse koosseisu

27.07.2017

Viljandi haigla nõukogu kinnitas oma 26. juuli koosolekul haigla uued juhatuse liikmed - lisaks juhatuse esimehele Priit Tamperele juhivad haiglat järgmisel 5-aastasel perioodil dr Katrin Kaarma ja dr Margus Annuk.

Dr Katrin Kaarma roll juhatuse liikmena on koordineerida psühhiaatria ja sellega seonduvate valdkondade tööd ning Viljandi haiglas plaanib ta alustada septembri teisel nädalal.
Ta on lõpetanud Tartu ülikooli arstiteaduskonna ravi erialal ning omandanud Londoni ülikoolis magistrikraadi tervisepoliitika ja tervishoiu ökonoomika alal. Dr Katrin Kaarma on töötanud nii tööinspektsiooni peadirektori kui sotsiaalministeeriumi terviseala asekantslerina, samuti Euroopa Komisjoni tervise ja tarbijakaitse direktoraadi eksperdina. Hiljem on ta lõpetanud residentuuri psühhiaatria erialal ja Viljandi haiglasse tuleb ta Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaatri ametist.

Dr Margus Annuk, kes alustab somaatilist ravi koordineeriva juhatuse liikme tööd 1. augustil, on lõpetanud Tartu Ülikooli ravi erialal ning omandanud Uppsala ülikoolis doktorikraadi sisehaiguste ja nefroloogia erialal. Ta on töötanud Tartu ülikooli kliinikumis arst-õppejõuna ning Uppsala ülikooli haiglas teadurina. Viimaseks töökohaks enne Viljandi haiglasse tulekut oli konsultant EGeen International Corporationis.

Nõukogu esimees, sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppeli sõnul on ootus uuele juhatusele olla avatud, läbipaistev ja paindlik ning riigile heaks kompetentseks partneriks oluliste valdkondade - aktiivravi, võõrutusravi, psühhiaatria ja erihoolduse – arendamisel.  “Järgnevatel aastatel ootavad Viljandi haiglat ees mitmed arengud nii teenuste vallas kui ka patsiendikäsitluses. Välja on vaja töötada uus esmatasandi tervishoiu ja sotsiaalvaldkonna koostöömudel, milles perearstid, eriarstid, õed, hooldajad ning teised spetsialistid saaksid veelgi paremini panustada inimeste tervise hoidmisele ning taastamisele,” kirjeldas ta.

Senise juhatuse 5-aastane ametiaeg lõpeb 31. juulil. Juhatuse esimehele Priit Tamperele tegi nõukogu ettepaneku jätkata uuel perioodil. Juhatuse liige dr Enno Kase, kes koordineeris Viljandi haigla ravitööd alates sihtasutuse loomisest 2002. aastal, jätkab Viljandi haiglas erialast tööd arstina. “Nõukogu tänab dr Enno Kaset  tugeva ja väärtusliku baasi loomise eest, millelt on arendustes hea edasi minna,” võttis Agris Koppel kokku haigla nõukogu tunnustava hinnangu.


Krista Valdvee
kommunikatsioonijuht
SA Viljandi Haigla
Tel 435 2025, 5349 5332
krista dot valdvee at vmh dot ee
www.vmh.ee