Sünnitusabi ja günekoloogia osakond 

Sünnitusabi ja günekoloogia osakond asub A-korpuse 3. korrusel. Osakonna koosseisu kuulub ka B-korpuse II korrusel asuv naistenõuandla (registreerimine tel 43 43 001).

Sünnitusi on Viljandi haiglas aastas ligikaudu 400.

Osakonnas on kaks kaasaegsete vahenditega sünnitustuba, võimalik on ka vettesünnitus.
Ööpäevaringselt on olemas valvearst, millest tulenevalt võimaldatakse kohene operatiivne abi tüsistunud sünnituste puhul.

Sünnitusjärgselt saab valida üld- ja perepalati vahel.  Üldpalateid on kolm, neist üks privaatpalat keisrilõikega sünnitanule, perepalateid neli. Perepalatite, milles on kasutamiseks televiisor, külmkapp, veekeetja jms, hinnakirja leiate siit.

400 sünnituse kõrval on meil sama palju päevaravi protseduure ja üle 200 operatsiooni aastas. Viljandi haiglas osutatakse operatiivset abi nii laparoskoopilisel meetodi,  kui ka teostatakse avatud kõhukoopa operatsioone. Lisaks on palju protseduure, mida teostatakse päevaravi tingimustes. Nende hulka kuuluvad ka abordid, milledest tüsistuste ja komplikatsioonide vähendamiseks teostatakse viimasel ajal suur hulk medikamentoosselt. 

Sünnitama on oodatud kõik naised olenemata elukohast. Vastuvõtt sünnitusosakonda toimub ööpäevaringselt A-korpuse otsauksest (bussipeatuse taga), tel 435 2113.

Tulevasi emasid sünnituseks ning beebi eest hoolitsemiseks ettevalmistava perekooli loengud toimuvad kord nädalas kolmapäeviti 3. korruse B-korpuse saalis, info ja registreerimine tel 43 43 001.


Rasedatele pakub taastusravi osakond vesivõimlemise võimalust.