Selver toetas diagnostikaseadme soetamist (fotod)

02.02.2018

Täna pärastlõunal andis Männimäe Selveri juhataja Kati Pell Viljandi haiglale üle "Koos on kergem" kampaaniaga kogutud toetuse 4250 eurot.

Sel aastal soetas Viljandi haigla viljandimaalaste toetuse abil laborisse molekulaardiagnostika seadme. Uus seade võimaldab hingamisteede viirusnakkuste (sh gripp) kiiret diagnostikat, mis on oluline eeskätt laste puhul.

Kati Pell  tundis heameelt, et sel aastal on viljandimaalastel olnud võimalus enda kogutud toetusest juba kasu saada, sest seade on kasutuses läinud aasta lõpust. "Varasematel aastatel on meie külaskäigu ajal toetuse realiseerimine alles plaanides, sel aastal saime aga aparaati näha ning rõõmu tunda, et selle abil on juba mitmekümneid varaseid raviotsuseid tehtud," sõnas ta.

Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere avaldas tänu kõikidele viljandimaalastele, kes kampaaniasumma kogunemisse oma osa andsid.   "Kui varasematel aastatel on kogutud summat realiseeritud väikelaste tarbeks, siis sel korral kasutatakse soetatud seadet ka täiskasvanute analüüside puhul. Kuna lapsed on aga viirusnakkustest kõige ohustatum kontingent, siis on sellie seadme soetamine nende huvides igati asjakohane, arvestades just talviseid ning kevadisi nakkuspuhanguid," nentis Tampere.

 

Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
Tel 435 2025, 5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee
www.vmh.ee