Täna, 28. detsembril avati Viljandi haiglas maailma suurim pusle (pildid)

28.12.2018

Täna, 28. detsembril kell 11 avati Viljandi haigla ambulatoorse ravi osakonnas maailma suurim pusle.

40 320 tükist koosneva pusle panid enam kui 1000 mõttemänguhuvilist kokku perepäeval 13. ja 14. oktoobril Solarise keskuses. Kõik osalejad said teha oma ettepanekud organisatsioonide kohta, kus Disney teemaline pusle võiks lastele rõõmu tuua. Internetihääletuse teel valiti Guinnessi rekordpusle saajaks Viljandi haigla lasteosakond.
 
„Rekordpusle ühine kokkupanek oli lõbus, kaasav ja arendav koosloomine ning soovime selle kinkimisega rõhutada pusle tootja Ravensburgeri, pusle teemade autori Disney ja meie kaasavaid ning hoolivaid väärtusi,” ütles kingituse teinud mänguasjade maaletooja Insplay tegevjuht Andres Sirel.
 
„Olime rõõmsalt üllatunud, kui teade rekordmõõtudes kingitusest meieni jõudis,“ tõdes Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere ning lisas, et ligi seitsme meetri pikkuse ja kahe meetri laiuse pusle paigutamiseks sobiliku pinna leidmine oli omamoodi huvitav väljakutse. „Seadsime eesmärgiks kinkijate soovi kaunistada lasteosakonda. Haigla seinad on aga kas maksimaalselt 6 meetri pikkused või usterikkad,“ kommenteeris Priit Tampere haigla ees seisnud ülesannet. „Pärast erinevate variantide kaalumist leidsime sobiliku koha – ambulatoorse vastuvõtu osakonna, mida külastavad igapäevaselt nii lapseootel emad, kui ka lastearsti ja logopeedi abi vajavad lapsed. Tegemist on avara ja valgusküllase puhkealaga, mida lõbusad multifilmitegelased sobivad imehästi kaunistama,“ kirjeldas ta.
 
Maailma suurima pusle teemaks on “Disney mälestused” ning see kujutab endast kollaaži tuntumatest Disney joonisfilmidest nagu Miki Hiir, Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi, Lõvikuningas, Bambi, Tuhkatriinu, Peeter Paan, Mowgli ja paljud teised.
 
Maailma suurim pusle numbrites: mõõdud 1,9 m x 6,8 m; pindala umbes 13 m2; kaal 20kg; kokkupanemise aeg umbes 600 inimtundi; koosneb 40320 tükist.
 
Vaata lisainfot: http://rekord.insplay.eu
 Vaata rohkem pilte SIIN. 

*Kingituse võttis vastu Viljandi haigla juhatuse liige dr Mart Kull. 
 

Krista Valdvee
koostööteenuste juht
krista.valdvee@vmh.ee