Laupäeval, 25. augustil tähistasid erivajadusega inimesed laulu ja tantsuga EV100 sünnipäeva (pildid)

27.08.2018

25. augustil 2018 toimus Viljandi lauluväljakul 10. erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupidu. 

Kokku oli tulnud inimesi igast Eestimaa nurgast ja ligi tuhande pealine rongkäik tekitas võimsa ühtehoidmise tunde. Laulu- ja tantsupeolisi tervitama tulnud president Kersti Kaljulaid ütles: "Ega ühtemoodi inimestest ju mustrit ei saa, peab ikka erilisi olema."

Pidu oli pühendatud Eesti 100. sünnipäevale ning sellest lähtudes oli valitud ka repertuaar.

Pidu algas hümniga ja kõlasid armastatud laulud nagu "Põhjamaa", "Kui mina hakkan laulemaie", "Pärlipüüdja", "Kauges külas" ja Ivo Linna tuntud hitid oma headuses. 

Tänavu osalesid peol esmakordselt ka Viljandi haigla erihoolduse kliendid. 

Erihoolduse üksuse juht Moonika Pukk ütles: "Kutse laulupeole saime juba eelmisel aastal, aga ei söandanud toona veel laulukaare alla minnna, käisime vaatamas ja kaasa laulmas. Sel aastal võtsime kutse vastu ja alustasime harjutamisega. Harjutati nii, et terve haigla helises," ja lisas rõõmsalt "nii kliendid, kui ka töötajad olid peol lauluväge täis. Saime laulda koos legendaarse Ivo Linnaga ja tervitama tuli ka Eesti Vabariigi president - nii uhke!"

Erihoolduse kliendid osalesid 22. augustil ka psüühilise erivajadusega inimeste spordipäeval Vändras. "Nii palju häid emotsioone, oli väga tegus nädal," ütles Moonika rahulolevalt. 

Vaata videot laulu- ja tantsupeost SIIN

Vaata videot spordipäevast SIIN


(fotod Maike Tšetšin)
 


Maike Tšetšin
SA Viljandi Haigla
kommunikatsioonispetsialist
telefon 433 2322
e-post maike.tsetsin@vmh.ee