Lastepsühhiaatria osakond tähistas 30. novembril 40. juubelit

04.12.2018

Lastepsühhiaatria osakonnal täitus 30. novembril 40. tegutsemisaasta, mida tähistati piduliku üritusega Pärimusmuusika aidas. 

Sõnavõttudega astusid üles vaimse tervise juhatuse liige dr Katrin Kaarma, psühhiaatriakliiniku ülemarst dr Madis Parksepp, lastepsühhiaatria osakonna juhataja Marja-Liisa Samoldin ja lastepsühhiaatria osakonna vanemarst Reet Madisson jt.

Lastepsühhiaatria osakond loodi 1978. aastal tolleaegse nimega Jämejala Vabariikliku Psühhoneuroloogiahaigla eriosakonnana. 

1987. aastal kirjutas Ivo Tatar Jämejala haigla laualehes “Visiit”: „Algselt vaid mõnest taluhoonest koosnevast vaimuhaigete hoolduspaigast on nende aastate jooksul kujunenud kaasaegne ravikompleks, mis oma 750 voodikohaga on suuremaid Eestis. Haiglas töötab käesoleval ajal 33 arsti, 167 meditsiiniõde ja 333 muud töötajat. Aasta jooksul võetakse vastu ligi 2500 abivajajat. Välja on arendatud kõik psühhiaatrilise abi profiilid alates lastepsühhiaatriast ja lõpetades geriaatrilise abiga. Haigla on saavutanud hea maine, haiglas on olemas kogenud meditsiinipersonal ja edu on saavutatud teaduslikus uurimistöös."
 
 
 
 
 Pilt Heiki Raudla raamatust "Kilde Viljandi meditsiini ajaloost"