Alates 3. veebruarist palume haiglas viibivaid patsiente mitte külastada

02.02.2018

Viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu palub SA Viljandi Haigla ravil viibivaid patsiente alates 3. veebruarist mitte külastada. 

Piirang on vajalik kaitsmaks haiglas ravil viibivaid patsiente viirusnakkuste eest.
 
Külastuse piiramise põhjuseks on viimasel ajal sagenenud gripi ja teiste viirusnakkuste esinemine elanikkonna hulgas ja haiglasse vastuvõetud patsientidel.
Praegu on domineerimas B-gripi viirus, esineb ka A-grippi ja hingamisteedes infektsiooni põhjustavat RS-viirust. 
 
“Levimas oleva B-gripi viiruse kahe alatüübi vastu tõenäoliselt paljudel inimestel immuunsust ei ole ning see põhjustabki laialdast levikut,” selgitas Viljandi haigla  infektsioonikontrolli arst Ruth Männik. “Kes vaktsineerisid end sel hooajal kasutusel olnud neljavalentse vaktsiiniga, on saanud kaitse nii nende tüvede kui ka kahe A-gripi tüve vastu,” lisas ta.

„Praegu on iga päevaga tõusuteel gripi ja selle tüsistustega haiglasse jõudvate patsientide arv. Gripitüsistusena tuleb ette eelkõige kopsupõletikku, kuid haigus võib tüsistuda ka lisanduva bakteriaalse põletikuga, mistõttu on muude haiguste tõttu ravil viibivate patsientide kaitsmine eriti oluline,“ selgitas dr Ruth Männik. „Eriliselt ettevaatlikud  peaksid olema  krooniliste südame- ja kopsuhaigustega ning immuunsust pärssivaid ravimeid saavad inimesed.“
 
Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt, vanemõelt või üksuse juhilt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses osakonda. 

Viirusnakkuste levimise perioodil nakatumisest hoidumiseks on soovitatav:
• vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi,
• pesta tihti käsi, sest nakatuda võib nii õhus levivate kui ka erinevatele pindadele (nt ukselingid, poeriiulid, arvutiklaviatuurid jne) langenud gripihaige hingamisteedest pärit piiskade kaudu.
 
Viirusnakkuste põdejatel:
• koju jääda ja ennast terveks ravida, kuna haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab organismi ning haigestunu võib teisi nakatada (umbes seitse päeva, laste puhul kauem);
• konsulteerida oma perearstiga,
• köhides ja aevastades tuleks nina ja suu salvrätiga katta,
• vältida silmade puudutamist,
• pesta tihti käsi.
 
  
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
tel 435 2025, 5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee