Ettekannete päev “Jämejala muutuste ajastul”

08.09.2017

Täna, 8. septembril algusega kell 12 leiab Jämejala kultuurimajas aset ettekannete päev “Jämejala muutuste ajastul”. 

Konverentsiga tähistatakse 120 aasta möödumist hoolekandeasutuse rajamisest Jämejalga Liivimaa langetõbiste ja nõdrameelsete eest hoolekandmise seltsi eestvõttel.

Ürituse avasõnad ütleb Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere, kes juhatab sisse ka sünnipäevaks valminud Jämejala ajaloole pilgu heitva filmi “Minu inimeste Jämejala”. 

Ettekannete päeva kandvaks teemaks on kohtupsühhiaatria. Valiku põhjus on kohtu poolt määratud psühhiaatrilise sundravi teenus, mida Eestis ainsana osutatakse just Jämejalal.

Kohtupsühhiaater Alo Jüriloo alustab ettekandeid ülevaatega kohtupsühhiaatriast täna ja homme, psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro räägib agressiivsuse neurobioloogiast, psühhiaater Andrus Tikerpe isiksusehäiretest kuriteo kontekstis ning Viljandi haigla psühhiaatriakliiniku uus ülemarst Madis Parksepp teemal „Lapsed ja kohtupsühhiaatria".

Päeva lõpetavad töötoad:  alkoholitarvitamise häire kabineti juht Jaan Saar juhib „Alkohol ja keha" teemalist arutelu ning sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitsioonikeskuse juht Rita Kerdmann tutvustab keskuse hetkeseisu ja väljakutseid.

 Ettekannete päeva modereerib Eesti Psühhiaatrite Liidu president dr Andres Lehtmets. Osaleb pea 200 erialaspetsialisti kogu Eestist.

 

Konverents on kulminatsiooniks kogu nädala vältel aset leidnud sünnipäevapidustustele, mille raames esinesid patsientidele ja klientidele Eve stuudio tantsulapsed ja Viljandi Nukuteater, korraldati kinoõhtu, valiti parimat sünnipäevatorti ning võisteldi orienteerumises. 

 
 
Krista Valdvee
kommunikatsioonijuht
SA Viljandi Haigla
tel 435 2025, 5349 5332
krista dot valdvee at vmh dot ee
 
Fotod: Maike Tšetšin