Uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurikonkursile laekus 18 võistlustööd

02.11.2018

Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurikonkursile laekus tähtajaks 18 võistlustööd. 
 
„Oleme võistlustööde hulgast meeldivalt üllatunud,“ rõõmustas Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere, kes on ühtlasi arhitektuurikonkursi žürii esimees. „Mõistagi lootsime, et projekt on kõnetav ja  huvipakkuv, kuid tegemist on ikkagi tervishoiukompleksiga, mis on spetsiifiliste ja keerukate nõuetega. Ootame ju mitte lihtsalt ühes hoones tegutsevat tervisekeskust ja haiglat, vaid eelkõige nende sümbioosi, mida hoone igati toetaks,“ selgitas Tampere.
 
Võistlustööde edasine saatus on hankekomisjoni kätes, kes selgitab välja, kas osalejad vastavad reglemendis seatud nõuetele. Seejärel koguneb žürii, kes valib välja viis paremat tööd, mis pääsevad edasi teise vooru. Meeskondadele antakse tööde edasiarendamiseks kaasa soovitused Viljandi haiglalt ja perearstidelt ning kaasatud ekspertidelt. Võidutöö selgub veebruari lõpuks, pärast seda tulevad viis parimat tööd ka avalikule väljapanekule. 
 
Rahvusvahelise arhitektuurikonkurssi viib läbi Eesti Arhitektide Liit (EAL), žürii koosseisu kuuluvad perearstide esindaja dr Marje Metsur-Benzel, EALi liikmed Viljandi linna peaarhitekt - arhitektuuriameti juhataja Olav Remmelkoor, arhitekt Emil Urbel, arhitekt Oliver Alver, Soome Arhitektide Liidu arhitekt Sakari Forsman ning Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi projektidirektor Enno Parker. Žürii tööd juhib Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere. 
 
Arhitektuurikonkursist lähemalt: https://newviljandihospital.ee/
 

Krista Valdvee
koostööteenuste juht